Wyrusz w podróż do świata wiedzy

O nas

Uniwersytet Śląski w Katowicach jest miejscem, w którym tworzymy naukę, przekazujemy wiedzę, kreujemy nowe idee i jakości. Jest spotkaniem, wzajemną inspiracją, wymianą doświadczeń. Chcemy o tym opowiedzieć.

Co tydzień prezentujemy kolejny fragment opowieści o ludziach, którzy tworzą nasz Uniwersytet – o uczonych, doktorantach i studentach. Opisujemy ich badania naukowe, ścieżki kariery, drogi prowadzące do niezwykłych i fascynujących odkryć.

Dlaczego ekskursja? Bo nauka jest podróżą, której pewny jest tylko początek. Zapraszamy czytelników na wyprawę po naszej uczelni – zaglądamy do nowoczesnych laboratoriów i pracowni, do bibliotek i sal wykładowych. Opowiadamy o tym, jak odkrywa się prawa rządzące światem, a w konsekwencji – jak zmienia się otaczającą nas rzeczywistość.

Chcemy inspirować młodych ludzi poszukujących swojej drogi. Dzięki szerokiej ofercie dydaktycznej Uniwersytetu Śląskiego, nowym kierunkom i specjalnościom, systemom staży i praktyk mogą oni kształtować siebie, zdobywać wiedzę i doświadczenie potrzebne nie tylko w karierze naukowej, ale także do znalezienia odpowiedniego miejsca w świecie. Mogą realizować swoje pasje i spełniać marzenia. Opisujemy możliwości, jakie stają przed tymi, którzy zechcą związać się z naszą uczelnią.

Uniwersytet Śląski to miejsce, które tworzą ludzie. Opowiadamy ich historie.

Wiele wyborów – Jeden uniwersytet.